Örnek Kütüphane Veritabanı İndir (Verili)

Veritabanı dersi çalışma için hazırlanan, içinde 10000 den fazla veri olan bir veritabanıdır. Gerçek bir veritabanı sistemi için kullanmak tam olarak uygun olmasa da veritabanı sql çalışmak için, güzel bir veritabanıdır. Sql öğrenmek için her türlü sorgu yazmanıza olanak tanır.

Silme sorgu örnekleri, Güncelleme sorgu örnekleri, Kayıt Ekleme Örnekleri, Bir sql ifadesinde geçebilecek tüm sql ifadelerini kullanabileceğiniz kapsamlı bir veritabanıdır. Kitap isimleri ve yazar isimleri doğru fakat tür isimleri örnek yapabilmek için rastgele atanmıştır. Sayfa sayısı değerleri çoğu kitap için doğru fakat bazı kitaplarda rastgele değer atadım. Tamamen ücretsiz bir şekilde indirip derslerinizde kullanabilirsiniz. Çalışabilmeniz için örnek sorgulara da bu linkten ulaşabilirsiniz. Belirttiğim sayfada sql ifadelerine göre arama yaparak istediğiniz konuda sorgu örneği bulabilir ve çalışabilirsiniz.

Kütüphane Veritabanı Diyagramı

Örnek Kütüphane veritabanını indirmek için tıklayınız.

Zip’li dosyayı indirip çıkardıktan sonra klasörde mdf,ldf ve sql uzantılı dosyalar göreceksiniz. mdf, ve ldf uzantılı dosyalar attach işlemi ile veritabanınıza eklenebilir. Sql uzantılı dosyayı ise mssql server da açıp çalıştırarak veritabanınızı kullanıma hazır hale getirebilirsiniz.

Attach işlemi yapabilmeniz için sql server 2017 ve daha yeni bir veritabanı kullanmanız gerekir. Eski sürümlerde çalışmayabilir çünkü ben 2017 versiyonu ile oluşturdum.

Eğer 2017 öncesi bir sürüm kullanıyorsanız Sql uzantılı dosyayı kullanabilirsiniz.

Attach İşlemi nasıl yapılır öğrenmek için tıklayınız.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: